BOTAŞ Spor’lu Tek Yıldız Okulu Öğrencileri Türkiye Finallerinde

BOTAŞ Spor Kulübü olarak sporcularımız için kariyer planlaması yaparken, sosyal ve eğitim hayatlarının donanımlı sporcular olmaları adına ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket etmekteyiz.
2018-2019 sezonu öncesi iyi bir eğitim kurumu ile işbirliği yapmak için çok uzun süren detaylı bir araştırma yapıldı ve bu araştıramalar sonucu Zafer Eğitim Kurumları markası olan Özel Erhan Aslan Tek Yıldız Okulları ile anlaşma yapılmasına karar verildi. Tek Yıldız okulları ile sporcularımızın eğitimini aksatmayacak şekilde sezon öncesi plan ve program yapıldı.
Okul takımımız ile sezon başında koyulan ilk hedef Ankara şampiyonu olmaktı. Son beş yılda Ankara genç kızlar kategorisinde şampiyon olan Özel Arı Anadolu ve Fen Lisesi ile oynadığımız final müsabakasını kazanarak ilk hedefimiz olan Ankara Şampiyonluğunu gerçekleştirmiş olduk. İkinci hedef ise Yozgat ilinde gerçekleşecek, okullar yarı final müsabakalarında başarılı bir turnuva geçirerek Türkiye şampiyonası finallerine katılmak ve Ankarayı temsil etmekti. Bu hedefimize de turnuvayı yenilgisiz bir şekilde bitirerek gerçekleştirmiş olduk. Okul Sporları Genç Kızlar Türkiye finallerinde Ankara’yı temsil edecek olmamız bizi gururlandırıyor.
Tek Yıldız Okulları ile yapılan eğitim-spor işbirliğinin ne kadar doğru bir işbirliği olduğunu, sporcuların eğitiminde ve sportif alanda göstermiş olduğu başarılar ile görebiliyoruz.
2018-2019 Basketbol Genç Kız A Kategorisinde Türkiye finallerine katılmayı hak eden Eryaman’da faaliyet gösteren Özel Erhan Aslan Tekyıldız Anadolu Lisesi Kurucusu Erhan ASLAN, spora ve sporcuya desteklerinin kurumsal olarak sürekli devam edeceğini, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sanatsal, sportif faaliyetlerde bulunmalarının akademik ve bireysel gelişimleri açısından son derece önemli olduğunu belirten Erhan ASLAN sözlerine şöyle devam etti,
Yozgat ilimizde gerçekleştirilen Türkiye Genç Kız A basketbol yarı finallerine, Ankara şampiyonu olarak katıldık. Yozgat’ta yapılan maçlarda da namağlup bir şekilde ilimizin tek temsilcisi olarak Samsun’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılma başarısı gösterdik. Ve Samsun‘da ki finallerde de şampiyonluğun en büyük favorisi olduklarını belirtti.
Erhan ASLAN, okulumuzun ilk yılında basketbol takımımızın gösterdiği bu başarıda emeği geçen Zafer Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Müzeyyen DEMİR’e, Zafer Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Zeynep KARAMEŞE’ye, sporcu öğrencilerimize, değerli ailelerimize, Basketbol Koçumuz İlker GÖZENELİ ve Özgenur KOÇ’a teşekkür eder, kısa sürede gösterilen başarının ilimiz ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Zafer Eğitim Kurumları markası olarak 35 yıldır sürdürdüğümüz akademik başarıyı sporun her dalında zirveyi hedefleyerek sürdüreceklerini belirtti

Tarih: 18/2/2019